JAVA Developer

Junior / Mid
UoP
Talentica
Talentica
Warszawa

Talentica to globalna agencja rekrutacyjna wyspecjalizowana w obszarze IT. Pomagamy firmom przyciągnąć do organizacji najbardziej doświadczone osoby, a specjalistom znaleźć pracę, która spełnia ich oczekiwania.

Będziesz pracował używając:

Java

W związku z programem digitalizacji w Banku, poszukujemy osoby do nowego zespołu programistów. Pracujemy w metodyce zwinnej Agile, w zespołach Scrum. W naszych projektach używamy nowoczesnych technologii Javy 8, Groovy, Spocka, Spring Boota, Dockera, Hystrixa, szyna danych ESB w architekturze SOA. W projektach oczekujemy Twojej inicjatywy wiedzy i doświadczenia. Liczymy na pomysły, które pozwolą dobrać odpowiednią technologie do problemu, który stawia przed nami świat biznesowy. W związku z budową nowego zespołu programistycznego poszukujemy osoby do backend’u, ale jeśli odkryjesz, że Twoją pasją jest Front lub Python - nie ma żadnych przeszkód abyś zajmował się tym co najbardziej Cię pasjonuje. Wytwarzane oprogramowanie testujemy przy użyciu automatów – SELENIUM, GATLING itp.

Twoje zadania podczas pracy dla Banku:

  • tworzenie, utrzymywanie i rozwijanie systemów informatycznych wspierających procesy biznesowe w technologii Java,
  • integrowanie różnych systemów informatycznych,
  • projektowanie i implementację oprogramowania w JAVA i technologiach powiązanych,
  • bieżąca współpraca z zespołem analityków, testerów i kierowników projektów,
  • projektowanie i wdrażanie zmian w architekturze aplikacji (np. opartych o konteneryzację),
  • rozwój narzędzi automatyzujących proces wdrażania oprogramowania,
  • współpraca z architektami i analitykami systemowymi oraz zespołem Quality Assurance.

Czego wymaga Bank:

  • biegła znajomość Java 8 i platformy JVM,
  • umiejętność pisania wysokiej jakości kodu i znajomość dobrych praktyk wytwarzania oprogramowania,
  • dobra znajomość różnych projektów Springa (Boot, Cloud, Integration, itd.),
  • znajomość elementów Javy EE oraz JPA/Hibernate, JMS, etc.
  • umiejętność budowania aplikacji w Gradle i kontenerów Docker,
  • znajomość (od strony developerskiej) bazy Oracle lub PostgreSQL,
  • wiedza dotycząca paradygmatów i wzorców programowania obiektowego, funkcyjnego, reaktywnego i architektury mikroserwisowej,
  • podstawowa znajomość protokołów sieciowych (http, tcp/ip, ssh, tls, etc.).

Znajomość każdej dodatkowej technologii będzie dodatkowym plusem, a umiejętność pisania aplikacji mobilnych czy rozwiązywania problemów big data może być dla nas bardzo cenna w najbliższej przyszłości.

Co oferuje Bank:

  •  zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę,
  • możliwość pracy zdalnej (1 dzień w tygodniu) oraz ustalenia elastycznych godzin pracy (biuro otwarte w godzinach 7:30-19:00 i w tych godzinach można pracować - ważne aby przepracować 8 godzin, czas pracy jest liczony przez bramki wejściowe),
  • możliwość rozwoju w międzynarodowej instytucji finansowej z wysoką kulturą organizacyjną,
  • prywatna opieka medyczna – korzysta z niej 100% pracowników,
  • atrakcyjny pakiet rekreacyjno-sportowy – korzysta z niego 70% pracowników,
  • prosty i konkretny proces rekrutacyjny – zazwyczaj jednoetapowy,
  • możliwość awansu,
  • narzędzia pracy: laptop + monitor, telefon służbowy.

WAŻNE: brak informacji o zarobkach jest celowy – każda kandydatura jest rozpatrywana indywidualnie biorąc pod uwagę doświadczenie i faktyczne umiejętności kandydata.

Ważne informacje dodatkowe:

  • brak możliwości współpracy na zasadzie B2B, firma-firma,
  • tzw. chorobowe oraz urlop wypoczynkowy – zgodnie z kodeksem pracy,
  • przerwy w pracy – zgodnie z kodeksem pracy, przerwa obiadowa jest wliczona w 8 godzinny czas pracy,
  • brak wyjazdów służbowych,
  • praca odbywa się w zespołach ~10 osobowych.

Zainteresowała Cię ta oferta? Zaaplikuj!

Aplikując wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922)